DAĞITIM

DAĞITIM

Etkili Kampanya Yönetimi

Etkili Kampanya Yönetimi

Kampanyaların müşteri grupları, ödeme şekilleri ve coğrafi lokasyon bazında tanımlanmasını sağlar. Kampanyalar ayrıca promosyon, indirim, satış/satın alma/sevkiyat masraflarını içerebildiği gibi ödeme/satın alma tarihçesine de sahip olur. Çok yönlü kampanyalar için detaylı bir formül editörü bulunur. 

Satış Yönetimi

Satış Yönetimi

Marka, ürün, ürün grupları satış tutar/miktar, satıştan iadeler ve maliyet bazında analiz imkanı tanır. Analiz sonuçlarına göre hedef oluşturmak ve strateji belirlemek mümkün olur. Logo uygulamaları müşteri siparişlerinin karşılanmasını finans ve dağıtım yönetimi modülleri ile entegre eder.

Dağıtım Rotası

Dağıtım Rotası

Global adres veri deposundan dağıtım rotaları tanımlamak mümkündür. Satış yöneticilerinin, her satış temsilcisinin günlük, haftalık ve aylık rotalarını satış göstergelerine göre ideal müşteri ziyaretini sağlayacak şekilde planlamalarını sağlar. Satış yöneticilerine satış primlerini temsilci bazında miktar, tutar veya özel parametrelere göre ayarlayarak daha yüksek satış performansına ulaşma imkanını tanır.

Mobil Satış

Mobil Satış

Logo uygulamaları satış temsilcilerinin PDA’larında çalışan mobil satış uygulamaları ile entegre çalışır. PDA’lar ile fiyat listesi, satış siparişleri ve ödeme gibi bilgilerin interaktif veri alışverişi yapmak mümkündür. Logo uygulamalarındaki merkezi adres veritabanı, satış temsilcilerinin müşterilerin çoklu sevkiyat adreslerinden seçim yapmasını ve teslimat aşamasında hatasız sevkiyat yapabilmelerini sağlar. 

Satış Maliyetinin Düşürülmesi

Satış Maliyetinin Düşürülmesi

Logo'nun dağıtım sektörüne yönelik çözümleri ile işletmeler her malzeme için stok seviyesi belirlemekten ve atıl stok maliyetlerini taşımaktan kurtulur. Logo çözümleri tüm maliyet kalemlerinin sistemde tanımlanması ile bu maliyetlerin satışlara doğrudan yansıtılmasını sağlar.